A múlt század elején G.I. Gurdieff beszélt ilyen képletesen az ember lehetséges fejlődéséről. A négy szoba az ember fizikális, mentális, érzelmi és spirituális fejlődését szimbolizálja. Tanítóként azt kérdezi nagyjából 100 évvel ezelőtt, hogy fejlődhetnénk-e egyidőben az életünk minden területén.
A kérdés felvetés manapság is helyénvaló…. Ahogy a mindennapjaink alakulnak, azt láthatjuk, hogy nem könnyű teljes életet élni. Életünk különböző területein eltérő minőségben vagyunk jelen. Úgy vágunk neki az életnek, hogy egészséget, boldogságot és bőséget szeretnénk magunk és szeretteink számára…. és ….. Valójában csak visszatekintve válik nyilvánvalóvá, hogy mi minden valósul meg ezekből az életünk folyamán.
A gyakorlás, a “szinkron módszer” alkalmazása során az egyszerűségre törekszünk. Az alaposság és a körültekintés ugyanakkor azt igényli, hogy egyszerre legalább 3 szempontot vegyünk figyelembe a döntéseink meghozatala során. Íme, néhány a jól használható szempontokból! Hogyan lehetséges, hogy amit gondolok, teszek (mondok) és érzek, az ugyanaz legyen? Lehet-e egyszerre igaz, helyes és szép az ami történik?
Ugyanez a döntés mit eredményez most, mit a közeljövőben és mit jelent hosszútávon? A mozgás során a helyes mozgásszerkezet megteremtése térbeli, időbeli, dinamikai és „kifejezés összetevő“ szerinti rendezettséget feltételez és eredményez. Több szempont figyelembe vétele megnöveli döntésünk helyességének a lehetőségét. Mozgásunk, életünk és sorsunk alakulása döntéseink sorozataként, azok eredményeként születik meg. Az, hogy egy döntés meghozatala során hány szempontot tudunk kezelni és figyelembe venni az az idegrendszer állapotától függ! Ezzel együtt sorsfordító helyzetekben a rendelkezésre álló idő végtelenül kicsi. Ha pánikba esünk, ez lehet mindössze 1-3 információ. Kiegyensúlyozott, harmonikus működés esetén, kellő energia
és tudatszinten ez elérheti a 25-35 információt. Nagyon nem mindegy tehát, hogy mi történik bennünk!
Ha lehet maradjunk, vagy legalább törekedjünk a szinkronra! A belső rendezettségünk ebben az állapotában tudjuk a legjobban használni azt a potenciált, ami intelligenciánkból származik! Működésünk taglalásakor négy “testről” beszélünk. Ezek a fizikális – mentális – érzelmi és spirituális testek. Ez így képszerű megközelítéssel segíti a megértést, támogatja a tapasztalást és gyorsítja az információ feldolgozást.
Fizikai testbe zárva gondolkodó és érző lények vagyunk. Telve álmokkal, vágyakkal és célokkal. Ezek mindegyike bennünk megvalósulásra törekszik. Az első három testhez kapcsolódó információk mindenki számára könnyen értelmezhetők. Ezek viszonylag jól leírhatók a természettudomány bizonyos területei, valamint a pedagógia és a pszichológia segítségével. A negyedik területhez való kapcsolódás lehetősége függ az általunk felépített világképtől. Valaki számára ennek a létezése is teljesen nyilvánvaló, ugyanakkor másoknak ez a megközelítés elképzelhetetlenül távolinak tűnhet. Eleinte az első három testben egyszerre végzett munka is túl nehéznek bizonyulhat. Minden “csak“ szokás kérdése. A tapasztalatok szerint a szinkron megfelelő gyakorlással mindenki számára elérhetővé válhat. A jó megközelítés az, hogy “helyes módszer megfelelő eredményre vezet”!

About the Author

By spirit / Administrator